Navigácia: Úvod Vinárstvo Úspech vinosadských vinárov

Úspech vinosadských vinárov PDF Tlač Email
Streda, 13 Marec 2013 21:04

Slovenským vinárom sa v Paríži podaril husársky kúsok. Na jednej z najprestížnejších svetových vinárskych súťaží Vinalies Internationales Paris sa stali najúspešnejšou krajinou. V prepočte na počet ocenených vín predstihli, a to veľmi výrazne, aj domáce Francúzsko. Medailové podielové skóre SR - Francúzsko je neuveriteľných 42,7 : 28,6 (percenta).

Slovenskí vinári vyslali do Paríža 110 vzoriek vína, viac ako dvojnásobok toho, čo pred rokom. Do súťaže sa prihlásili nielen známe a z medzinárodných súťaží ostrieľané vinárstva, ale aj malé rodinné firmy. O historický úspech sa postaral takpovediac celý vinársky tím. Zažiarili hviezdy ako Vladimír Mrva s najvyššie oceneným slovenským vínom, ale napríklad aj malý vinosadský vinár Dávid Hubinský.

...

Martin Pomfy očaril Cabernetom Sauvignon 2011, ktoré odprezentovalo slovenskú podobu slávneho červeného vína z Bordeaux. Ružový štýl kabernetu dotiahol na zlatý piedestál Jaroslav Žák zo spoločnosti Víno Matyšák. Vinosadčania Juraj Zápražný sa blysol Tramínom červeným a Dávid Hubinský a Ján Vršek s Veltlínmi. Všetko vína ročníka 2012. Žiarivou bodkou za zlatou kolekciu je slovenská klasika Rizling vlašský 2011 zo Chateau Topoľčianky v ľadovej podobe.

...

Prevzaté z www.pravda.sk - prečítajte si celý článok...

Pozrite si výsledky na stránkach súťaže...

Aktualizované