Navigácia: Úvod Cestovný ruch

Cestovný ruch
V našej obci je viacero pamiatok. Takisto je tu veľa možností na turistické vychádzky.

Teofilov mlyn PDF Tlač Email
Utorok, 07 Október 2008 19:47

V strede obce sa nachádza historický Teofilov mlyn.Bol to jeden z viacerých mlynov v Kučišdorfe a Trlinku. Cez stred obce pretekal potok a nad mlynom bola vytvorená stávka

Aktualizované
Celý článok...
 
Turistika PDF Tlač Email
Streda, 10 Spetember 2008 14:17

turistika

Z obce Vinosady od SAD na Pezinskej ul. sa môžete po turistickej značke vybrať turistickými cestami ku Kučišdorfskej doline, kde je pri vodnej priehrade vybudovaná rekreačná oblasť.

Z doliny vedú náučné chodníky do pezinských hôr alebo do hôr nad Modrou. Pekná je aj cyklotúra, ktorá vedie z Modry okolo vodnej nádrže Šúry do Vinosadov a odtiaľ poľnými cestami doinohradov a lesov Malých Karpát.

Aktualizované
Celý článok...
 
Kráľovský les PDF Tlač Email
Streda, 10 Spetember 2008 13:53

kralovsky lesExistenciu Kráľovského lesa (Königswald, Baumwald, Baurvaldov háj, Pan-Vald, Panholský háj, Bahnwald) dokumentuje presnejšie doklad z roku 1615, keď kráľ Matej II. potvrdil a vydal listinu palatína Juraja Thurzu, v ktorej sa určili chotárne hranice mestečka Pezinka a pezinského hradu, kde je spomínaný …istý náš hájený les (od quandam syluam nostram prohibiticiam), ktorý oddeľuje klčoviská na území pezinských mešťanov  … oproti obci Veľké Tŕnie (Vinosady) …(Opis zodpovedá rekonštruovanej lokalizácii Kráľovského lesa).

Aktualizované
Celý článok...
 
Kostol sv. Martina PDF Tlač Email
Pondelok, 11 August 2008 21:52

kostolRímskokatolícky kostol svätého Martina z 19. storočia

Aktualizované
Celý článok...
 
Holubyho lesostep PDF Tlač Email
Pondelok, 11 August 2008 21:52

Bol národne uvedomelým človekom, kňazom, vedcom, historikom, archeológom, spisovateľom a národopiscom. Miloval ľud a jeho zvyky a i keď pomerne veľa času strávil na cestách , takmer celý svoj život prežil na dedine.

Predovšetkým však bol botanikom svetového mena a jedným z najlepších znalcov slovenskej flóry. Mal blízky vzťah k prírode. Pri botanizovaní si všímal a opisoval nielen rastliny, ale aj ostatnú prírodu a jej krásy, geologické útvary a faunu. Na všetko sa totiž díval očami človeka intímne spätého s prírodou, ktorému neunikne nijaká zvláštnosť alebo podrobnosť.

Aktualizované
Celý článok...
 
Zvonica PDF Tlač Email
Pondelok, 11 August 2008 21:51

zvonicaKlacisistická zvonica z konca 18. storočia. Vo svojom okolí je svojou architektúrou a prírodným prostredím dominantným prvkom.

Aktualizované
Celý článok...
 
Pálffyho kaštieľ PDF Tlač Email
Pondelok, 11 August 2008 21:50

kastielBarokový kaštieľ z roku 1776, v roku 1884 bol prebudovaný.

Aktualizované
Celý článok...